Ara
  • neysseno

Bir Adam Var..

Birini sevdim Sevgili okur.. Paylaşmak isterim..

...

Çok sevdim.. Sanki öncem hiç yok ve sonram zaten olmayacak gibi. Gider mi Allah'ın gücüne böyle yazsam.. Ama biliyor içimi nasıl gizleyebilirim ki..

Sen böyle sevdin mi hiç sevgili okur, paylaşalım mı birlikte..

Gerçi nasıl yazarım bunu bilmem ki kelimeleri iyi kullandığımı düşünen ben onu yazarken yettiremiyorum hiç bir şeyi..

Ne diyim ki.. hala benimle.. Dilerim hiç gitmesin.. Hep var olsun.. Ben onda o bende..

...

Bir Mayıs günü iş çıkışı denk geldi yollarımız diyelim.. Yıllar önce.. Yazarken bile gülümsetir beni öyle güzeldi.

Hani her şey hazır gibiydi.. İzmir zaten güzeldi ama o gün hava başka bir güzeldi. Çok güzel kokuyordu.. Aynı dönem şarkılarını aynı şekillerde dinliyor ve şarabı çok seviyorduk.. Ama bir adam bir kadehi böyle güzel kaldırabilir miydi..

Elleri benim ellerime tam olmuştu.. Ne eksikti ne fazla.. Balık sevmezdi.. Olsundu balığı değilse de sevmeyi çok iyi bilirdi.. Öyle ki kalbi gözlerinden belli olurdu..

Çok sevdim sevgili okur.. O bilmez belki ama; onun beni sevdiğinden daha çok sevdim onu ben..

Bir adam var, alışkın değilimdir; hep yanımda ve arkamda.. Her şartta hep sol yanımda.. Öyle ki kendi ayaklarım üzerinde durmaktan yorulduğumu bilip her defasında beni omzunda taşıyan, saçımı okşayan, beni dizlerinde uyutan.. Markete gidip önce en sevdiğimi alan, unutmayan, atlamayan.. Zaman zaman zor olan inkar etmeyecektir, ama sonunda hep merhameti ile gönül alan hiç kırmayan... Kolayı sevmeyen ama zora diretmeyen, ne zorluk olursa olsun güçlü kalan vazgeçmeyen... Bir adam var sevgili okur insana bittim dediği yerden yeniden başlatabilen... Yaptığın bina yıkıldı mı olsun yeniden yaparız, üzülme sen diyen... Ertesi gün uyanmana sebep veren..

Biliyor musun sevgili okur, sanırım hayatımda ilk defa ailemden sonra ağladığım zamanlarda gözyaşıma deliren tek kişi bu adam... Aşkın tanımını değiştiren, tek kişilik dünyamda bana ailem diyebilen... Sahiplenen... "Tek" Hissettirmeyen...

...

Zaman öyle hızlı akıp gidiyor ki..

Kendimi ne kadar olgun görsem de onunla her gün öğrenmeye devam ediyorum... Şanslıyım ki yollarımız her defasında birbirine çıktı.. Bazen düşünüyorum da ya olmasaydı..

Karaköy'de buluşmaya giderken onunla

köprü altında o dilenciye kalan bozukluklarımı vermeseydim..

o akşam o arabaya binmeseydim...

O sabaha birlikte uyanmasaydık..

Ve ya haberimiz olmasaydı birbirimizden...

...

...

...

Syg,


Antika Ayna75 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör