top of page
Ara
  • neysseno

Ah ya.. Gerçekten unutan bencil insan sen kim, Elif’in küçük elleri, Ayda’nın kocaman gözleri kim..

İnsan unutuyor arkadaşım.. bu muhteşem sosyal varlık var ya defalarca yapılan iyiliği defalarca affedilen kırgınlıkları vefayı unutuyor.. umurunda bile değil insanın bu..

Bu unutan insan varya sonra birden bir felaketle karşılaşınca en insan anında kendisi oluveriyor.. boy boy laflar kelimeler nutuklar.. bu 3 günlüğüne süren “en insan benim” kisvelerinden artık midem bulanıyor midem.

Depremde 3 günlüğüne insan,

Krizde 5 günlüğüne insan,

Gazetelerin 3. Sayfa haberlerinde bir iki saatliğine insan olan bu insanlar artık tahammül safımdan dolup taşıyor.

İki gündür hafızalarımıza kazınan hayata tutunan o minik ellerin fotoğrafını fersah fersah yayınlayan insan, telefonuna ekran görüntüsü yapıp bir de hiç unutmayayım diye yazmışsın.. Ah insan sana defalarca uzatılan elleri defalarca unuttuğun gibi onu da unutacaksın 4 gün sonra sen. Ama ne var biliyor musun tüm bunları unutan sevgili insan, busun sen.


Utanmayan, pişman olmayan, üstüne koyarak hayasızlaşansın.

Sen sana uzatılan ele, seni seven kalbe bile bile ihanet eden, sonrada hiçbir şey olmamış gibi güle oynaya yaşayansın.


Hiç kendini görmeyen, kendinden başkasını da asla gösterdiğin üzere sorun etmeyen bencil bir canlısın. Nefes aldığın ve düşünme yetin nedeni ile canlı diyorum yanlış anlaşılmasın..


Yoksa benim için bu unutan insan gerçekten artık masamdaki sabit bir objeden ibaret. Mesela yere düşse kırılsa falan “olsun cana geleceğine mala gelsin” diyeceklerimden..

Her şeyi unut sevgili insan, ama denk gelirsin okursun bir gün burada yazılanları unutma.Gerçekten unutan bencil insan sen kim, Elif’in küçük elleri, Ayda’nın kocaman gözleri kimdi..

Ama elbette değil mi, Allahtan korkmayan Kuldan utanacak mıydı.. ??


Syg,

Antika Ayna,


11 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Yazı: Blog2_Post
bottom of page